28/12/2022 0 Komentarze
Cegła w salonie - czyli salon w stylu industrialnym
Wnętrza w stylu industrialnym są chętnie wybieraną aranżacją nie tylko przez architektów i projektantów, ale również indywidualnych jednostek zajmujących się wykończeniem domu lub mieszkania. Jakie są główne wyznaczniki stylu industrialnego? Przede wszystkim czerpie on inspirację ze starych i opuszczonych fabryk, w których dominują ogromne przestrzenie z przeszkleniami, a także widocznymi instalacjami elektrycznymi. Wnętrz zyskują na surowym, aczkolwiek minimalistycznym wyglądzie przez wykorzystanie nieobrobionych materiałów - szczególnie dużą popularnością cieszą się płytki z cegły rozbiórkowej, beton, a także naturalne drewno. Jak przemycić elementy stylu industrialnego do aranżowanego wnętrza?
Styl industrialny – główne wyznaczniki
Jak już wspomnieliśmy, ze względu na swój charakterystyczny wygląd, wnętrza zaaranżowanego w stylu industrialnym nie da się pomylić z żadnym innym! Przemysłowe wzornictwo mocno inspiruje się wnętrzami fabryk, w których dominują potężne przeszklenia, otwarte powierzchnie, a także łatwo dostępne instalacje. We wnętrzu industrialnym liczy się przede wszystkim aspekt praktyczny. Dominuje tu naturalny beton, płytki cięte z cegły, a także stare drewno, które idealnie kontrastują z czystą i precyzyjną konstrukcją aranżacji. Ciekawym akcentem wspomnianego dekoru jest wprowadzenie do niego elementów, które są znakiem nieustannie upływającego czasu.
Wykończenie wnętrza w stylu industrialnym
Decydując się na styl industrialny w domowej aranżacji, warto zdecydować się na otwartą przestrzeń, w której nie będzie ścian i wszelkich podziałów architektonicznych. Poszczególne strefy można wyznaczyć za pomocą posadzki, a także tapet czy ciętej cegły umieszczonej na ścianie. Oczywiście swoistym “must have” w takiej aranżacji jest beton oraz płytki z cegły rozbiórkowej na ścianach - to one stanowią o niepowtarzalnym wykończeniu wnętrza, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie! W stylu industrialnym świetnie sprawdzą się odcienie zgodne z naturalną kolorystyką - będzie można postawić na barwy ziemiste, szarości, a także butelkową zieleń.
Komentarze
Zostaw komentarz